PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. N.M.P. Wniebowziętej

 

Kąclowa 116, 33-330 Grybów

 tel. (018) 447-22-84

numer konta parafii: BS Grybów, Rynek 13, 33-330 Grybów Nr:

84 8797 0003 0000 0011 9933 0001

 

 

 

Życzenia Biskupa Tarnowskiego  na Boże Narodzenie 2016

Drodzy Diecezjanie!

    W tradycji Świąt Bożego Narodzenia szczególne miejsce zajmuje stół, wokół którego gromadzi się rodzina, domownicy, bliskie sobie osoby, aby wspólnie modlić się, łamać opłatkiem, składać sobie życzenia i spożywać wieczerzę wigilijną. Pięknym zwyczajem pozostawia się przy stole jedno miejsce wolne dla kogoś, kto może przyjść z drogi, dla nieznajomego. Te proste gesty znaczą bardzo wiele. Symbolizują dobroć ludzkiego serca, które w drugim człowieku dostrzega obecność Jezusa Chrystusa.

    Biorąc do ręki opłatek podążam sercem i myślą za wszystkimi, których Bóg postawił na drodze mojego życia, i składam serdeczne życzenia na Święta Bożego Narodzenia i na Nowy Rok. Niech ta wielka Miłość Boga, która w noc betlejemską objawiła się na ziemi, prowadzi nasze serca do Jezusa, tak jak prowadziła serca pasterzy, mędrców, Józefa i Maryi.                            

 Niech duch wzajemnej solidarności przepoi całe nasze życie, zarówno osobiste jak i społeczne, i niech stanie się natchnieniem do ciągłego starania się o większe dobro.                            Niech także doświadczenie bliskości Boga w tajemnicy Bożego Narodzenia umacnia w naszych rodzinach i wspólnotach wzajemną miłość i pokój, wzbudza chęć okazywania sobie miłosierdzia poprzez codzienne dobre uczynki, życzliwie wypowiadane wobec siebie słowa i okazywane gesty, a także niech kształtuje w nas stałą postawę będącą owocem zapatrzenia się w miłosierne oblicze Trójjedynego Boga.

Z życzeniami radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia łączę dar serdecznej modlitwy      † Andrzej Jeż -  Biskup Tarnowski    Tarnów, Boże Narodzenie 2016

 

 

Życzenia świąteczne dla wszystkich parafian nadesłali także:

Ks. Piotr Skraba z Czadu w Afryce z parafii Busso,

Ks. Józef Pękala z Papui Nowej Gwinei,

O. Stanisław Pękala z Ukrainy,

ks. Tadeusz Rydzyk ze Współpracownikami,

a także Pan Piotr Krok Wójt Gminy Grybów.

 

 

 

 

 

 

                                                      

   

Widok Nowego Kościoła zewnątrz  

 


 

 

 

 

Widok Kościoła Św. Wojciecha - zewnątrz 

Dzisiaj jest

środa,
18 stycznia 2017

(18. dzień roku)

Święta

Środa, II Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedni

Zegar

Opłatek 2017

Kolędnicy

Statystyki