Komunikat Administratora Diecezji Tarnowskiej na Święto Patronalne Caritas

 

Drodzy Diecezjanie!

Przeżywana dzisiaj II Niedziela Wielkanocy ma charakter dziękczynny za okazywane nam wszystkim Boże Miłosierdzie, a równocześnie jest to święto patronalne Caritas. Dziękujemy więc dzisiaj za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących z diecezjalną akcją charytatywną.

                Jedną z form wspierania dzieł charytatywnych jest przekazanie 1 % należnego podatku na rzecz Caritas, która poprzez swoich pracowników oraz blisko 7,5 tysięcy wolontariuszy z Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas podejmuje różnorodne formy pomocy.

To dzięki ich posłudze i środkom finansowym pochodzącym z przekazanego 1%, możemy jako diecezjalna rodzina wspierać przez skomplikowane operacje ratujące życie, organizować co roku wyjazd na wypoczynek wakacyjny dwom tysiącom dzieci z rodzin ubogich, finansować setkom chorych i niepełnosprawnych leki, rehabilitację czy zakup sprzętu medycznego, prowadzić 7 specjalistycznych placówek opiekujących się w skali roku tysiącami chorych.

Dodać jeszcze trzeba, że 1% należnego podatku przekazany Caritas, dociera do potrzebujących prawie nie uszczuplony o koszty administracyjne – każda złotówka ofiarowana Caritas w ponad 98% pomaga potrzebującym.

Bracia i Siostry!

Dziękując za Waszą dotychczasową ofiarność, zachęcam i proszę o wsparcie naszych dzieł miłosierdzia przekazaniem i w tym roku 1% należnego podatku na diecezjalną Caritas.

Bezpłatny program do wypełnienia wszystkich rodzajów zeznań podatkowych można znaleźć na stronach internetowych Caritas, diecezji i radia RDN Małopolska.      

Wszystkim, którzy włączają się w wielkie dzieło miłości miłosiernej z serca błogosławię

 

† Wiesław LechowiczAdministrator Diecezji Tarnowskiej

Tarnów, 11 kwietnia 2012 r.

 

Dzisiaj jest

piątek,
22 września 2023

(265. dzień roku)

Święta

Piątek, XXIV Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni

Sycylia 2023

Pielgrzymka do Krzyża

Statystyki