Komunikat Administratora Diecezji Tarnowskiej na Święto Patronalne Caritas

 

Drodzy Diecezjanie!

Przeżywana dzisiaj II Niedziela Wielkanocy ma charakter dziękczynny za okazywane nam wszystkim Boże Miłosierdzie, a równocześnie jest to święto patronalne Caritas. Dziękujemy więc dzisiaj za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących z diecezjalną akcją charytatywną.

                Jedną z form wspierania dzieł charytatywnych jest przekazanie 1 % należnego podatku na rzecz Caritas, która poprzez swoich pracowników oraz blisko 7,5 tysięcy wolontariuszy z Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas podejmuje różnorodne formy pomocy.

To dzięki ich posłudze i środkom finansowym pochodzącym z przekazanego 1%, możemy jako diecezjalna rodzina wspierać przez skomplikowane operacje ratujące życie, organizować co roku wyjazd na wypoczynek wakacyjny dwom tysiącom dzieci z rodzin ubogich, finansować setkom chorych i niepełnosprawnych leki, rehabilitację czy zakup sprzętu medycznego, prowadzić 7 specjalistycznych placówek opiekujących się w skali roku tysiącami chorych.

Dodać jeszcze trzeba, że 1% należnego podatku przekazany Caritas, dociera do potrzebujących prawie nie uszczuplony o koszty administracyjne – każda złotówka ofiarowana Caritas w ponad 98% pomaga potrzebującym.

Bracia i Siostry!

Dziękując za Waszą dotychczasową ofiarność, zachęcam i proszę o wsparcie naszych dzieł miłosierdzia przekazaniem i w tym roku 1% należnego podatku na diecezjalną Caritas.

Bezpłatny program do wypełnienia wszystkich rodzajów zeznań podatkowych można znaleźć na stronach internetowych Caritas, diecezji i radia RDN Małopolska.      

Wszystkim, którzy włączają się w wielkie dzieło miłości miłosiernej z serca błogosławię

 

† Wiesław LechowiczAdministrator Diecezji Tarnowskiej

Tarnów, 11 kwietnia 2012 r.

 

Dzisiaj jest

sobota,
20 lipca 2024

(202. dzień roku)

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. bł. Czesława, prezb.

Statystyki

Błogosławieństwo pojazdów

Sonda

Podoba Ci się strona?

Tak

Nie