Komunikat w związku z 25. rocznicą

święceń kapłańskich biskupa Wiesława Lechowicza

 

W dniu 24 maja 2012 r. biskup Wiesław Lechowicz będzie przeżywał srebrny jubileusz święceń kapłańskich, które otrzymał w katedrze tarnowskiej przez posługę ówczesnego biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Przez 25 lat biskup Wiesław podejmował z gorliwością powierzane mu obowiązki duszpasterskie. Najpierw wikariusza w parafiach pw. Wszystkich Świętych w Krościenku, św. Jadwigi w Dębicy, św. Mikołaja w Bochni oraz Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. Następnie jako osobisty kapelan i sekretarz biskupa tarnowskiego. Na szczególne podkreślenie zasługuje zaangażowanie Dostojnego Jubilata jako wykładowcy na Wydziale Teologicznym w Tarnowie, a także podjęcie funkcji prefekta a następnie rektora Wyższego Seminarium Duchownym w Tarnowie. Należy wspomnieć, że przygotowaniem do podjęcia tak ważnych obowiązków w diecezji były m.in. studia doktoranckie na Wydziale Teologii Ateneum Papieskiego „Santa Croce” w Rzymie a także studia licencjackie w Instytucie Prawa Kanonicznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

Ostatnie cztery lata to dla biskupa Wiesława czas gorliwej posługi pasterskiej w Kościele tarnowskim, jako wikariusza generalnego, a w Polsce - z ramienia Konferencji Episkopatu Polski – jako delegata ds. Duszpasterstwa emigracji Polskiej, delegata ds. Powołań oraz członka Komisji Duchowieństwa. W tym miejscu nie można nie wspomnieć sprawowanej ponad pół roku funkcji administratora diecezji tarnowskiej. Bardzo serdecznie dziękuję Biskupowi Jubilatowi za gorliwe i mądre administrowanie diecezją, po mianowaniu biskupa Wiktora Skworca, arcybiskupem i metropolitą katowickim.

 

Umiłowani Diecezjanie!

W 25 rocznicę święceń kapłańskich biskupa Wiesława proszę, abyśmy jako wspólnota diecezjalna, dziękowali Bogu za świadectwo kapłańskiego życie Księdza Biskupa i Jego służbę Kościołowi.

Szczególną okazją ku temu będzie uroczysta Msza św., której Ksiądz Biskup Jubilat będzie przewodniczył w katedrze tarnowskiej w dniu 24 maja br. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa i duchowej jedności z biskupem Wiesławem. Otoczmy Jego osobę i pasterskie posługiwanie serdeczną modlitwą.

         Z pasterskim błogosławieństwem.

 

                                                                             † Andrzej Jeż

Biskup tarnowski

 

Tarnów, 15 maja 2012 r.

 

Dzisiaj jest

sobota,
20 lipca 2024

(202. dzień roku)

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. bł. Czesława, prezb.

Statystyki

Błogosławieństwo pojazdów

Sonda

Podoba Ci się strona?

Tak

Nie