Apel o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka

 

         Umiłowani Diecezjanie!

 

         W najbliższą sobotę, 29 czerwca, wraz z całym Kościołem Powszechnym będziemy przeżywać uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, od których – jak modliliśmy się dzisiaj na początku Mszy świętej – Kościół „otrzymał zaczątek wiary” (por. Kolekta). Przeżywając Rok Wiary zainaugurowany przez emerytowanego już papieża Benedykta XVI, pragniemy wytrwale podążać w pielgrzymce wiary Kościoła, któremu od dnia 13 marca bieżącego roku przewodzi Ojciec Święty Franciszek.

         Dzień liturgicznej uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła będzie szczególną okazją do modlitewnego wsparcia papieża Franciszka. O to wsparcie Ojciec Święty prosił nas wielokrotnie, a szczególnie gorąco uczynił to podczas inauguracji swojego pontyfikatu, powiedział wtedy: „Proszę o wstawiennictwo Maryję Pannę, św. Józefa, świętych Piotra i Pawła, św. Franciszka, aby Duch Święty towarzyszył mojej posłudze, a wam wszystkim mówię: módlcie się za mnie!” (Franciszek, Homilia z 19.03.2013).

         Drodzy Diecezjanie! Proszę Was, abyście w najbliższą sobotę aktywnie włączyli się w modlitwę Kościoła za Ojca Świętego Franciszka. W katedrze tarnowskiej uczynimy to podczas Eucharystii sprawowanej o godz.10.30. Zapraszam do udziału w niej całą wspólnotę parafii katedralnej, a także pozostałych mieszkańców Tarnowa i okolicznych miejscowości. Gorąco zachęcam, aby w tym dniu w każdej parafii naszej diecezji jedna Msza św. była ofiarowana w intencji obecnego Następcy Świętego Piotra, papieża Franciszka. 

         Na radosne przeżycie Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz na całe rozpoczynający się w tym dniu czas wakacji z serca Wam błogosławię.

        

         Tarnów, 20 czerwca 2013 r.

 

 

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

 

Dzisiaj jest

czwartek,
20 czerwca 2024

(172. dzień roku)

Święta

Czwartek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Zakończenie Oktawy

Różaniec rodzinny

Statystyki

Sonda

Podoba Ci się strona?

Tak

Nie