Umiłowani Diecezjanie!

 

          W dzisiejszą niedzielę w naszej diecezji przeprowadzana jest kampania informacyjna pod hasłem „W niedziele nie kupuję!”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Akcji Katolickiej.

Głównym celem tej akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na fakt szerzącego się coraz bardziej wyzysku pracowników, którzy w różny sposób są przymuszani do pracy w niedzielę. Odbiera się im w ten sposób prawo do odpoczynku i godnego świętowania niedzieli. Problem ten zauważył już bł. Jan Paweł II, który w liście Dies Domini napisał: „Chrześcijanie powinni dołożyć starań, aby także w szczególnych okolicznościach naszej epoki prawodawstwo cywilne brało pod uwagę ich obowiązek świętowania niedzieli” (n. 67).

          Drodzy Diecezjanie! Proszę Was, abyście modlitwą i waszą postawą wsparli tę inicjatywę, sami zaś starali się wypracować zwyczaj powstrzymywania się od zakupów w niedzielę. Niech poprzez nasze solidarnie podejmowane działania zostanie wyrażony zdecydowany sprzeciw wobec sytuacji łamania praw ludzi, którym odbiera się możliwość świętowania niedzieli i budowania głębszych relacji rodzinnych.

 

          Na czas rozpoczynających się wakacji udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

         

         

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Dzisiaj jest

sobota,
20 lipca 2024

(202. dzień roku)

Święta

Sobota, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wsp. bł. Czesława, prezb.

Statystyki

Błogosławieństwo pojazdów

Sonda

Podoba Ci się strona?

Tak

Nie