1. Dziś jest zmiana tajemnic Różańcowych Ojców za tydzień dla Matek.

2. Dziś godz. 18.00 będzie nabożeństwo do Serca Jezusowego i Msza Św.

3. Dzis jest odpust we Florynce i w kaplicy na Podchełmiu. Suma o godz. 11.00.

4. Dziś w pierwszą niedzielę wakacji w parafii Ptaszkowa przy wieży widokowej na Jaworzu będzie Msza Św. o godz. 14.00.

5. We środę, 29 czerwca wypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą w tak jak święta zniesione. W Nowym Kościele o godz. 7.00 rano i o godz. 18.00 a w S.K. o 9.15.

6. Składka z Uroczystości  Św. Piotra i Pawła przeznaczona jest na Świętopietrze.

7. We środę będzie odpust ku czci Świętych Piotra i Pawła w kaplicy na Podjaworzu. Suma o godz. 11.00.

8. W uroczystość Świętych Piotra i Pawła możemy uzyskać odpust zupełny, jeżeli z pobożnością będziemy się posługiwać, krzyżem, szkaplerzem, różańcem czy innym dewocjonale poświęconym przez Ojca Św. lub Biskupa.,

9.  We środę wypada 34 rocznica śmierci Ks. Stanisława Kozieji, proboszcza w Kąclowej w latach od 1932 do 1977. (+1988)

10. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca.

11. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie we środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.  W tym tygodniu Msze św. będą codziennie rano o godz. 7.00 a w środę, czwartek, piątek i sobotę także o godz. 18.00.

12. W wakacje nie będzie Mszy Św. w Starym Kościele w I piątek.

13. W I sobotę miesiąca, 02 lipca o godz. 18.00 będzie Msza Św. i po niej będzie Różaniec Fatimski. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy. Niech to będzie ich podziękowanie za ukończony rok szkolny i katechetyczny. Prosimy przynieść lampiony.

14. W tym tygodniu czcimy w poniedziełek NMP Nieustającej Pomocy, we środę Św. Piotra i Pawła, w sobotę Św. Najśw. Maryję Pannę Tuchowską.

15. Wielki Odpust w Tuchowie pod hasłem “Posłani w Pokoju Chrystusa” bedzie od 1 do 10 lipca br. Program jest umieszczony przy wyjściu z kościoła.

16. Składamy podziękowanie Panu Zdzisławowi Tokarzowi za ufundowanie i wykonanie Obrazu Jezusa Miłosiernego, Św. Jana Pawła II i Św. Faustyny przy Starym Kościele. Bóg zapłać.

17. W zakrystii jest do odebrania nowy numer “Rycerza Niepokalanej”.

18. Koło Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Krakowa-Mogiły i Częstochowy w dniu 10 lipca br. Koszt 80 zł. Zapisy u Pana Stanisława tel: 720 215 720.

19. Ks. Bp Ordynariusz dokonał zmiany na stanowisku proboszcza w Kąclowej. Nowym proboszczem został mianowany Ks. mgr Sławomir Głodzik dotychczasowy wikariusz w parafi M.B. Bolesnej w Nowym Sączu-Zawadzie. Naszą parafię obejmie 20 sierpnia. Nowym Wikariuszem w Kąclowej został mianowany Ks. Mateusz Jaśkiewicz nowowyświęcony kapłan rodem ze Straszęcina. W parafii rozpocznie pracę 27 sierpnia br.

sobota,
02 lipca 2022

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob.

Boże Ciało 2022