1. Dziś na zakończenie Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców, podróżnych i pojazdów mechanicznych. Przed naszymi wyjazdami służbowymi, prywatnymi, wakacyjnymi, urlopowymi i do pracy, przez wstawiennictwo św. Krzysztofa będziemy prosić Pana Boga o roztropne posługiwanie się pojazdami oraz ostrożne i bezpieczne odbywanie naszych podróży. Zostały zakupione różne pamiątki tego obrzędu, które można odebrać wychodząc z kościoła. Dochód z ofiar złożonych przy tej okazji, przeznaczony będzie na cele misyjne i charytatywne.

2. W piątek o godz. 8.30 będzie Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąclowej. Zapraszamy uczniów, aby z tej okazji skorzystać ze spowiedzi świętej, a zwłaszcza uczniów klasy VIII, którzy kończą etap swojej edukacji. Spowiadamy w ciągu tygodnia przed każdą Mszą Świętą, a dodatkowo będzie spowiedź w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w środę w godz. od 17.15 do 18.00.

3. Za śp. Jana Stelmacha 40 intencji pogrzebowych odprawi ksiądz z naszej diecezji pracujący w Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Za śp. Marię Gruca przekazaliśmy 120 intencji pogrzebowych o. Stanisławowi Pękali, które będą odprawiane od lipca na Ukrainie.

4. Parafia w Ptaszkowej zaprasza w niedzielę, 23 czerwca na Mszę Świętą, która będzie na szczycie Jaworza o godz. 14.00.

5. Po Mszy Świętej zapraszamy dzieci na indywidualne błogosławieństwo.

czwartek,
20 czerwca 2024