1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa nadal do uroczystości Najświętszej Trójcy, czyli do przyszłej niedzieli.


2. Dziękujemy organizatorom, wykonawcom i uczestnikom koncertu charytatywnego, który odbył się w ubiegłą niedzielę w naszym kościele i wszystkim, którzy złożyli ofiary na wsparcie parafii pw. św. Antoniego we Lwowie, gdzie posługę duszpasterską sprawuje nasz rodak o. Stanisław Pękala.


3. Dziękujemy również za prace porządkowe i dekoracyjne przy naszych kościołach.


4. Jutro (poniedziałek) zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką na godz. 16.45.


5. W poniedziałek będziemy przeżywać święto NMP Matki Kościoła, w środę święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (jest to dzień modlitw o nowe powołania oraz pielgrzymki kapłanów naszej diecezji do Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie), a w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.


6. W środę, czwartek i piątek od godz. 17.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Ze spowiedzi przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie można skorzystać podczas adoracji oraz rano przed Mszą świętą. Ofiary składane na tacę w pierwszy piątek miesiąca przeznaczone będą na misje.


7. W środę o godz. 15.30 w dolnym kościele uczniowie klasy VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą zdawać egzamin z wiedzy religijnej przed dekanalnym wizytatorem nauki religii w obecności swojego katechety, rodziców i księdza proboszcza.


8. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami, szczególnie z klas II, III i IV zapraszamy wraz z jednym z rodziców na spotkanie w piątek o godz. 19.00 w dolnym kościele.


9. W czwartek 8 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem będzie jak w poprzednie lata, czyli na Skrabówkę i Tomaszkówkę. W tym roku serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy Parafian z następujących rejonów:

- przy wyjściu z kościoła – Madynianka;

- na Skrabówce – Cierniakówka, Durlakówka, Michałowskie;

- na Tomaszkówce – Kmakówka, Motykówka;

- przy kościele – Potok.


10. W zakrystii jest do odebrania „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej” oraz „Rycerz Niepokalanej”.


11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć lampiony na procesję fatimską, która będzie w sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 oraz publikacje o 50-leciu zaangażowania misyjnego naszej diecezji. Ofiara dobrowolna.


12. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańca dla kobiet.

Dzisiaj jest

wtorek,
30 maja 2023

(150. dzień roku)

Święta

Wtorek, VIII Tydzień zwykły
Rok A, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz. albo wsp. św. Zdzisławy

Ave Maria 2023

Statystyki