1. Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie rozpoczynają się one Mszą świętą o godz. 17.00 w nowym kościele, a w starym kościele o godz. 18.00. W niedzielę nabożeństwo różańcowe w nowym kościele jest o godz. 16.30, a po nim Msza święta około godz. 17.00. W starym kościele w niedzielę różaniec jest po Mszy świętej. Zapraszamy do licznego udziału
w nabożeństwach różańcowych. Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

2. W czwartek zapraszamy na spotkanie formacyjne do kościoła kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII oraz w miarę możliwości ich rodziców na godz. 17.00.

3. Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca października będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00 do 17.00. Dar serca składany na tacę w pierwszy piątek miesiąca przeznaczony jest na cele misyjne.

4. Decyzją Biskupa Tarnowskiego Andrzej Jeża 23.10.2022 r. w każdej parafii zostaną przeprowadzone wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Pierwszym etapem jest zgłaszanie przez wiernych kandydatów do Rady. Prosimy, aby przez najbliższy tydzień
i w przyszłą niedzielę składać kartki z nazwiskami kandydatów np. na tacę czy w zakrystii. Można zgłosić również swoją osobę jeśli chcemy zaangażować się w działalność naszej parafii i uczestniczyć w Radzie Duszpasterskiej.
Członkiem Parafialnej Rady Duszpasterskiej może zostać pełnoletni katolik, mieszkający na terenie danej parafii i pragnący współpracować dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Tydzień przed wyborami, czyli w niedzielę 16 października będzie podana informacja o zaproponowanych kandydatach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest numer specjalny „Gościa Niedzielnego – Gość Extra” w cenie 12 zł, poświęcony miłosierdziu Bożemu i św. Faustynie. W zakrystii jest do odebrania nowy numer „Rycerza Niepokalanej”.

środa,
05 października 2022