1. Dziś jest zmiana Tajemnic Różańcowych dla Matek

2. Gorzkie Żale będą w Nowym K. po Mszy Św. o godz. 9.15 i 14.30. Przed Gorzkimi Żalami od 14.00 jest Droga Krzyżowa.

3. Jutro wypada 17 rocznica śmierci Ks. Biskupa Józefa Gucwy.

4. We środę rozpoczyna się nowenna do Św. Józefa. Będziemy ją odmawiać po Mszy Św.

5. We czwartek, 10 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.

6. We czwartek będą Msze Św. z naukami ogólnymi o godz. 8.00, 15.00 i 17.00

7. W piątek będzie dzień spowiedzi wielkopostnej.

O 7.30 będzie Droga Krzyżówa i Msza Św. Spowiedź będzie od 9.00 do 11.00 i po południu od 14.30 do 17.00.  Nabożeństwo pokutnie dla dzieci z klasy 4, 5 i 6 rozpocznie się o godz. 14.00.

O godz. 17.00 będzie powitanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, Repliki Krzyża Nowohuckiego i Relikwii Błog. Ks. Jerzego Popiełuszki, Droga Krzyżowa i Msza Św. z kazaniem.

O 20.00 będzie Msza Św. dla młodzieży.

O 21.00 będzie Apel i modlitwa za Ojczyznę.

8. W sobotę program rekolekcji będzie następujący:

8.00 - Msza Św. dla CHORYCH i STARSZYCH.

10.00 – Msza Św. dla dzieci Szkoły Podstawowej kl. 1-6

11.30 - Msza Św. dla uczniów kl. VII i VIII, młodzieży szkół średnich i młodzieży pracującej

15.00 - Msza Św. dla WSZYSTKICH – Pożegnanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - Patronki Robotników, Repliki Krzyża Nowohuckiego oraz Relikwii. ks. Jerzego Popiełuszki. W niedzielę zakończenie rekolekcji. Msze Św. będą tak jak w każdą niedzielę

9. W sobotę będzie dodatkowa składka przeznaczona na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty. Prosimy o ofiarność na ten cel.

10. W sobotę wypada 8 rocznica wyboru Papieża Franciszka.

11. Od środy nabożeństwa będą w górnym kościele. W czasie rekolekcji i w niedziele będzie otwarty również dolny kościół, tak by można było zachować dystans między uczestnikami nabożeństw i większa ilość wiernych mogła wziąć udział w nabożeństwach. Spowiedź w piątek będzie w dolnym kościele.

12. W zakrystii można nabyć rozważania tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

13. Zachęcamy do nabycia „Gościa niedzielnego” do którego dołączona jest nowenna do Św. Józefa.

14.​ Na terenie misji Busso w Czadzie, gdzie pracuje nasz Rodak Ks. Piotr Skraba powstała druga studnia głębinowa sfinansowana z pieniędzy otrzymanych za sprzedaż nakrętek plastikowych. Akcję zbiórki nakrętek zorganizował i koordynuje Tarnowski Wolontariat Misyjny. Z nowo powstałej studni cieszą się mieszkańcy. Ks. Piotr pisze, że wybudowana studnia zdecydowanie polepszyła ich sytuację dostępu do czystej wody. Kobiety i dzieci nie muszą już pokonywać dużych dystansów i wracać potem z dużymi ciężkimi naczyniami. Prosimy o dalsze zbieranie nakrętek na ten cel.

15. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na ogrzewanie kościoła.

16. W darze dla telewizji Trwam i Radia Maryja w lutym złożono 2000 zł.

17. Klub Honorowych dawców krwi” ADMA” w Grybowie uprzejmie informuje, że wznawia akcję oddawania krwi, która odbędzie się dziś w lokalu OSP Grybów-Biała Wyżna  w godzinach od 8.30 do 13.00.

wtorek,
09 marca 2021