1.  W ciągu tygodnia oprócz Mszy świętych porannych dodatkowo w środę o godz. 16.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Msza święta, a w piątek o godz. 17.00 Msza święta.

2. Zapraszamy na spotkanie członków Akcji Katolickiej w poniedziałek, 13 lutego na godz. 17.00 na plebanię.

3. W ubiegłą niedzielę w naszej parafii odbyło się noworoczne spotkanie członków parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej i Caritas dekanatu grybowskiego. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu tego spotkania w naszym kościele parafialnym i w Domu Kultury.

4. Dziękujemy również różnym osobom za pomoc przy odśnieżaniu otoczenia naszych kościołów; za rozebranie dekoracji świątecznej w naszych kościołach i za ufundowanie kwiatów do kościoła parafialnego.

5. W okresie poprzedzającym Środę Popielcową urządza się tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. Jest to nabożeństwo eucharystyczne, które nawiązuje do przebywania w grobie Pana Jezusa przez 40 godzin i jest wynagrodzeniem za grzechy oraz wprowadzeniem do Wielkiego Postu. Przepisy Kościoła dopuszczają trzy różne formy tego nabożeństwa: przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post; albo w tłusty czwartek przed Środą Popielcową; albo przez trzy dni poprzedzające bezpośrednio Środę Popielcową. W naszej parafii będzie ono w ciągu dnia w tzw. tłusty czwartek, 16 lutego. Szczegóły podamy za tydzień.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

7. Do Kurii Diecezjalnej w Tarnowie zostały przekazane intencje pogrzebowe: 30 za śp. Jana Skrabę i 30 za śp. Karola Radziaka. Będą one odprawiane od 6 lutego przez dwóch księży studentów z naszej diecezji. Od 8 lutego intencje pogrzebowe będą odprawiać księża w Misjonarskim Ośrodku Formacyjnym „Vincentinum” w Krzeszowicach: 30 za śp. Jana Gucwę i 35 za śp. Stanisława Grucę z nr. 108.

8. Ogłoszenie Caritas Diecezji Tarnowskiej:

Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie - my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim dokumencie PIT nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas. Szczegóły również na ulotkach umieszczonych przy wyjściu z kościoła.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Gruca z nr. 5. Wieczne odpoczywanie…

wtorek,
07 lutego 2023