1.     Od półtorej roku pracuję na misji w Bousso. Przeogromna parafia większa niż cała diecezja tarnowska. Ponad 115 wspólnot podzielonych na 14 sektorów. Do niektórych wspólnot można dotrzeć tylko raz w roku. Poniżej kilka informacji żeby zobaczyć co się działo do tej pory na mojej misji w roku duszpasterskim 2016.

2.     W mijającym roku na terenie parafii Bousso chrzest święty został udzielony 142 osobom. Sakrament bierzmowania otrzymało 128 osób. Zostało pobłogosławionych 8 par małżeńskich.

3.     Udział w katechezie na wszystkich poziomach ukończyło ponad 900 katechumenów.

4.     Dzięki pomocy darczyńców oraz wsparciu Ad Gentes, Wydziału ds. Misji diecezji tarnowskiej oraz siedleckiej, Caritas diecezji siedleckiej, MIVA Polska oraz wsparciu diecezji kieleckiej i Papieskich Dzieł Misyjnych, zostały wykonane następujące prace i dzieła charytatywne:

•       Budowa studni w Bousso (w ramach akcji „Makulatura na misje")

•       Zakup samochodu Toyota Hilux do pracy duszpasterskiej

•       Budowa 5 studni głębinowych w Djour, Birmitou, Bassen, Doug-Doug, Kouno

•       Budowa Centrum Duszpastersko-Młodzieżowego

•       Budowa kaplicy w Kouno (150 km od Bousso)

•       Odmalowanie biblioteki (dzięki pomocy kleryków z diecezji siedleckiej w ramach stażu misyjnego)

•       Remont budynków gospodarczych oraz magazynu na plony

•       Zakup spawarki dla Stowarzyszenia Mężczyzn oraz maszyn do szycia dla Stowarzyszenia Kobiet w ramach mobilizacji lokalnych chrześcijan

5.     Dzięki akcji „Poświęć kilometr" przeprowadzonej na terenie diecezji siedleckiej zorganizowano wyjazd sześciu osób z parafii na Światowe Dni Młodzieży zorganizowane w lipcu 2016 roku w Polsce. Było to niezapomniane doświadczenie dla każdego z młodych.

6.     Nasze plany.

•       Chcemy wybudować 5 studni w następujących miejscowościach: Coton Tchad, Mogo, Kouno, Daradja, Bogomoro. W perspektywie dalszych lat myślimy o kolejnych.

•       Budowa kaplicy w jednej z wiosek sektora Naramay.

•       Kalendarz prac obejmuje także remont kościoła parafialnego, malowanie, lekka przebudowa prezbiterium.

•       Modernizacja sfatygowanej już instalacji elektrycznej w budynku misji

•       Wyposażenie Centrum Duszpastersko-Młodzieżowego w stoły, krzesła oraz półki do codziennej pracy katechetycznej.

Za wszelką pomoc wraz z ks. Stanisławem który jest ze mną na tej parafii składamy wyrazy naszej wdzięczności oraz zapewniamy o naszej modlitwie.

Raz w miesiącu sprawujemy Mszę świętą w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów.

Zdjęcia oraz bieżące informacje można odnaleźć na stronie: www.piotrskraba.pl Kontakt drogą elektroniczną na adres:  lub skype: piotr-skr

Chcesz pomóc materialnie: mBank:

70 1140 2004 0000 3402 6233 1915

z dopiskiem : „Misja w Czadzie"

wtorek,
09 marca 2021