Sześć sióstr z diecezji tarnowskiej złożyło śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr NMP Niepokalanie Poczętej. To s. Sylwia Baron z Brzeska-Słotwiny, s. Maria Gruca z Kąclowej, s. Barbara Janusz z Krużlowej, s. Ilona Piękosz z Borzęcina Górnego, s. Katarzyna Węgiel ze Smęgorzowa i s. Agnieszka Wojnarowska z Czarnego Potoku. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Kąclowej 15 sierpnia z udziałem sióstr z tego zgromadzenia, na czele z przełożoną tarnowskiej prowincji s. Bronisławą Wieczorek, i rodzin. Przewodniczył jej bp Leszek Leszkiewicz w koncelebrze z licznie zgromadzonymi kapłanami.

więcej na stronie gość.pl

Cała Galeria zdjęć

Więcej na stronie gość.pl

W dniach 7-9 sierpnia 2020 r organizowana jest I Rowerowa Pielgrzymka im. bpa Józefa Gucwy z Kąclowej na Jasną Górę.
Spotkane organizacyjne chętnych do udziału w pielgrzymce odbędzie się 19 lipca (Niedziela) o godz. 15.00 na plebanii w Kąclowej.

Dnia 3 maja druhowie i druhny z naszej jednostki uczestniczyli w mszy świętej w intencji wszystkich strażaków OSP Kąclowa.
W niecodziennych okolicznościach, bo z zachowaniem nakazanych restrykcji strażacy wspólnie modlili się w kościele parafialnym, a następnie udali się do remizy, gdzie nastąpiło przekazanie nowego sprzętu na wyposażenie OSP.

Nowy sprzęt został przekazany przez sołtysa wsi Kąclowa, a jest nim DETEKTOR WIELOGAZOWY DRAGER X-AM 2500 EX O2 CO

Detektor pozwoli nam szybko wykrywać niebezpieczne dla zdrowia i życia gazy znajdujące się w pomieszczeniach w których prowadzone są działania ratownicze.

Czcigodni Kapłani!

W tym wyjątkowym dniu, jak niegdyś w Wieczerniku stajemy w obliczu wielkiej Tajemnicy powołania i wybrania.

Dziś w liturgii Wielko-czwartkowej wyrażamy wdzięczność Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Wielki Czwartek jest dniem narodzin Waszego kapłaństwa.

Dlatego w imieniu całej wspólnoty parafialnej, a szczególnie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Sołtysa wsi Kąclowa chcemy Was, naszych Pasterzy, zapewnić o modlitwie i podziękować za  trud i pracę duszpasterską.

Drodzy Kapłani, życzymy Wam, aby Duch Święty napełniał Wasze serca wszelkimi łaskami, obdarzał pokojem i miłością, a Maryja-Niepokalana, otaczała Was zawsze matczyną opieką.

Szczęść Wam Boże na każdy dzień.

sobota,
02 lipca 2022

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Rok C, II
Dzień Powszedni albo wsp. Najśw. Maryi Panny w sob.

Boże Ciało 2022